Animacja transformacji plotera CNC w robota

Animacja reklamowa 3d: Naszym zadaniem jako studia animacji było przygotowanie grafiki przedstawiającej transformację plotera CNC w postać robota – transformera. Cała transformacja pokazana w ujęciach w oświetleniu nocnym we wnętrzu wirtualnej hali magazynowo-produkcyjnej.

W pierwszej kolejności na podstawie otrzymanej dokumentacji zdjęciowej pokazującej urządzenie z różnych stron powstał szczegółowy model 3d każdego elementu maszyny.
Po złożeniu elementów w całe urządzenie i nadaniu im odpowiednich materiałów powierzchni tzw tekstur przygotowaliśmy serię graficznych wizualizacji pokazujących maszynę na neutralnym tle,
z różnych stron w różnych odmianach oświetlenia oraz różnych ustawieniach w przestrzeni aby klient mógł ocenić czy ploter wygląda jak powinien wg oryginału. Grafika 3d poniżej przedstawia różne widoki wizualizacji testowych oraz podgląd na bryły w wersji bez docelowych kolorów plotera, wnętrza oraz finalnej postaci robota.

Kolejnym etapem opracowania było zaplanowanie wyglądu robota, który powstanie z maszyny po transformacji. Rozplanowanie i stworzenie postaci robota złożonej z części plotera CNC okazało się nie lada wyzwaniem. Po wykonaniu koncepcji kreatywnej robota oraz przygotowaniu testowych wizualizacji pokazujących postać w różnych odmianach i z różnych stron wykonaliśmy wnętrze do animacji. Powstało wnętrze hali magazynowo produkcyjnej oraz widoki pokazujące maszyny oraz robota w różnych fazach transformacji 3d.
Po opracowaniu oświetlenia i wielu testowych widokach wizualizacji graficznych zapadła decyzja o pokazaniu procesu przekształcenia wraz ze zmieniającym się oświetleniem – zapalaniem świateł we wnętrzu hali.

Pomimo tego, że cała finalna sekwencja animacji miała zostać prezentowana w nocnym oświetleniu przygotowaliśmy również widoki pokazujące robota w oświetleniu dziennym.
Każdy z elementów konstrukcji maszyny oraz robota został dokładnie odwzorowany jako graficzny model, tak by wyglądał identycznie jak prawdziwe urządzenie.
Zaplanowaliśmy poszczególne ujęcia wirtualnych kamer, powstał animatik prezentujących w techniczny sposób ruch obiektów w trakcie transformacji oraz ruch wirtualnych kamer do zatwierdzenia przez klienta
Po uzyskaniu akceptacji przygotowaliśmy wszystkie ujęcia oraz sekwencje animacji 3D przekształcenia i rendering czyli przeliczenie przez komputery finalnej jakości klatek animacji.
Ostatnim etapem produkcji był montaż , dodanie efektów specjalnych , postprodukcji kolorystycznej oraz udźwiękowienie filmu.

animacje reklamowe , plater cncWizualizacja wnętrza hali produkcyjnej wraz z maszyną CNC oraz robotem po transformacji.

technology visualization 3dWidok graficznych brył przed przygotowaniem finalnych tekstur i nadaniu kolorów modelom grafiki 3d

animacja reklamowa 3d, 3d animation transformer CNCZbliżenie wirtualnej kamery 3d na moment transformacji kiedy ploter CNC wstaje i zmienia sie w robota.

animacje reklamowe , Transformers 3d CNC visualizationGraficzna wizualizacja urządzenia – plotera pokazująca urządzenie na neutralnym tle.

Transformers 3d CNC visualization clay

 3d graphics transformer CNC mesh

animacje reklamowe ,3d animation graphics transformer CNC

3d robot model transformer CNC gray mesh

  animacje reklamowe , Robot CNC 3d model 3d mesch view

Widok graficznej siatki pokazującej poszczególne bryły z których zbudowany jest robot powstały z części plotera

animacje reklamowe 3dWidok w oświetleniu słonecznym , scena wnętrza i urządzeń przed rozpoczęciem transformacji w robota

animacje reklamowe , wizualizacje wnetrza ploter cnc

animacje reklamowe , Transformer Kaast interior 3d vis

cnc 3d visualization robot

 3d robot model hand

Poniżej wizualizacje różnych odmian robota które powstały podczas tworzenie brył i opracowania koncepcji kreatywnej wyglądu maszyny.

Robot 3d visualization 17

CNC transformer

3d robot model transformer CNC

3d model robot z plotera cnc

Robot CNC 3d model